Yüreğim Seni Çok Sevdi Roman Özeti – Canan Tan

  • 01 Eylül 2018
  • 2.115 kez görüntülendi.

Yüreğim Seni Çok Sevdi – Canan TAN

Yüreğim Seni Çok Sevdi romanı Canan Tan tarafından kaleme alınan harika bir aşk hikayesidir. Yüreğim Seni Çok Sevdi, birbirine delice aşık insanların bazı şeyler uğruna aşklarını birbirine ifade edememelerini konu alıyor. Türkiye ve Amerika arasında bir git gel serüveni sunuyor bize Yüreğim Seni Çok Sevdi.

ROMAN: Yüreğim Seni Çok Sevdi

YAZAR: Canan Tan

ÖNEMİ: Canan Tan tarzını ve duyarlılığını, bir aşk hikayesi etrafında göstermesi açısından önemli bir eserdir.

KONUSU: Aslı adlı bir bayanın kendisini çok seven Murat ile olan ilişkisi ve iki sevgilinin ayrılığı romanın konusudur.

ŞAHIS KADROSU:

Aslı: İTÜ’de okuyan bir kızdır. Murat ile ilişki yaşar. Ancak Murat’ın ailesinin yapısı nedeniyle ayrılarak Amerika’ya gider. Entelektüel bir kızdır.

Murat: Varlıklı bir ailenin oğludur. Ailesi ile iyi ilişkileri vardır ve ailesinin geleneksel yapısı Aslı ile olan ayrılığın başlangıcı olur. Murat başkasıyla evlenir ama Aslı’yı unutamaz.

ÖZET:

Aslı İTÜ’de okuyan genç bir kızdır. Burada tanıştığı Murat kendisine aşık olmuştur. Aslı da sürekli Nazım Hikmet’ten şiirler okuyan Murat’a kayıtsız kalmaz. Murat’ın ailesi geleneklere bağlıdır ve gelinlerinin evinde oturup, akrabalık ilişkilerine önem vermelerini isterler. Aslı ise onlara göre entelektüel bir yapıdadır. Aslı bu ortamdan uzaklaşmak için Amerika’ya gider ve uzun bir zaman dönmez. Murat’ın ise babası ölmüştür ve işlerin başına kendisi geçmiştir. Bir süreliğine Türkiye’ye dönen Aslı, Murat’tan bir kez daha evlenme teklifi almıştır. Umudunu bitirmek için evlendiğini söyleyen Aslı tekrar Amerika’ya dönmüştür. Yıllar sonra Türkiye’de yine bir araya geldiği Murat’ın evlendiğini öğrenir. Murat’ın biz kızı vardır ve adını Aslı koymuştur. Murat kızına Aslı’m diye seslenmektedir.

Yazıyı Oyla
Popüler Aramalar

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?