Yıldızların Laneti Özeti

  • 20 Aralık 2021
  • 39 kez görüntülendi.

Yıldızların Laneti Özeti

Yazar Sena Nur Işık tarafından yazılan ve İndigo kitaptan çıkan Yıldızların Laneti özeti; dikkat çeken eserlerden birisidir. Eylül 2021’de basını gerçekleştirilen ve 320 sayfa uzunluğunda olan eser Ömer Anlatan editörlüğünde hazırlanmıştır.

Roman türündeki yıldızların laneti kitabı 72 sene önce Sirius halkı tarafından imparatorluk isyanının başlatıldığı geçen gökyüzünde tek bir yıldızın bile görülemediği bir dönemi anlatır. Eser ile ilgili olarak birçok ayrıntı merak konusu olmaktadır. Hem de hem de yazıları dair bilgi sunduğumuz yazımıza başlıyoruz.

Yıldızların Laneti Özet

İsyanın olduğu gece gökyüzünde hiç bir yıldız görünmemesi ile halk Tanrıların kendisinin terk ettiğini ve lanetlediğini düşünür. Her sene bu olayın yaşandığı gün içerisinde özel güçlere sahip olan çocuklar dünyaya gelir. Yıldızların laneti ile doğmuş olan bu çocuklar halk tarafından öldürülür ve imparatorluk tarafından çocukların iyileştirileceğini dair söz verilir.

Victoria Sirius İmparatorluğu’nun prensesi ve tek varisi tüm lanetli çocuklar gibi kendisi de yılın ilk ayının 17. günü içerisinde doğmuştur. İmparator olan Richard Sirius uzun süredir devam ettiği çalışmalar neticesinde yıldızların lanetini kaldırmayı başardığını gösterebilmek amacıyla kızını 18 yaş gününde halka takdim etmek ister. Ancak bu hazırlık sırasında saraya baskın yapılır ve prenses Victoria kaçırılır.

Hamal Birliği tarafından kaçırılan genç prenses yaşamı boyunca inandığı ve bildiği tüm gerçeklerin kocaman bir yalan olduğunu öğrenir ve ailesi ile Birlik arasında seçim yapmak mecburiyetinde kalır.

Eserde dikkat çeken metinlerden birisi de ‘Sen ve ben Young taşının parçası gibiyiz Victoria. Birbirimizden farklıyız ancak ikimizde birbirimize ait parçalar var. Yan yana geldiğimizde de laneti ortadan kaldırabilecek kadar uyumlu ve güçlü olduğumuzu biliyorum’ sözleridir. Yıldızların laneti özet olarak bu şekilde ifade edilebilir. Farklı eserlerden birisi olarak öne çıkan ve değişik bir konuyu işleyen Eser Yazar Sena Nur Işık tarafından kaleme alınmıştır.

Fantastik roman türündeki eser; yazarın ilk kitabı Asel’den sonra dikkat çeken eserlerden birisidir. Değişik sosyal medya platformları üzerinde kitaplar ve sözleri adıyla 100 binin üzerinde takipçiye ulaşan yazar 17 Ocak 1998 doğumludur. İstanbul’da dünyaya gelen Sena Nur Işık Namık Kemal Üniversitesi Gıda Mühendisliği eğitimi almıştır.

Ardından İstanbul Üniversitesi İşletme bölümünde eğitimine devam etmeye başlamıştır. 2014 senesinde blog sayfası açan ve değişik sosyal medya alanlarında etkin olan isim son kitabı yıldızların lanetiyle dikkat çekmektedir. Wattpad üzerinden kitaplarını yayınlayan yazar basılı eserlerini piyasaya sunmuştur. İlk kitabı olan Asel Wattpad uygulaması bünyesinde 1.3 milyon okunmaya erişmiştir.

Yıldızların Laneti Özeti Karakterleri

Merak edilen bir başka içerik Yıldızların Laneti karakterleri olmaktadır. Eserde Sirius halkı başta olmak üzere İmparator Richard Sirius, Prenses Victoria ve Hamal Birliği dikkat çeker.

Sonuç

Sonuç itibarıyla yazar Sena Nur Işık tarafından yayınlanan ilk kitap Asel’in ardından yeni piyasaya sunulan Yıldızların Laneti konusu itibariyle dikkat çekmektedir. Fantastik öğelerin ağırlıkta olduğu bir esere imza atan yazar sosyal medya alanında kitaplar ve yorumları hakkında etkin isimlerden birisidir.

Yıldızların Laneti eseri yayınlanmadan önce Asel kitabı ile dikkat çeken yazar Wattpad üzerinden yayınlar yapmaktadır. Uygulama; şiir, hikaye ve makalelerin paylaşılabilir ücretli ve ücretsiz okuyucu yazar topluluğu olarak öne çıkar. Yazarlar yayınlanmamış ve keşfedilmemiş olan çalışmalarını bu platformda yayınlar. Kullanıcılar ise hikaye yorum yapar ve oy vererek katkıda bulunabilir.

Dikkat çeken içeriklerden birisi olan Wattpad yazılan pek çok eserin paylaş alabildiği ve okul ve yazarı ortak bir ağ üzerinde buluşturmayı amaçlayan uygulama olarak öne çıkar. Yazar Sena Nur Işık bu platform üzerinden paylaşım yapan ve ardından eserini yayınlayan kişiler arasında yer almaktadır. Yıldızların Laneti kitabından önce yayınlanan Asel eseriyle dikkat çeken yazar pek çok kişi tarafından yorumlanmış ve bir mücadeleyi yansıtan eserlerden birisi olarak öne çıkar.

 

 

Video Kaynak

Yazıyı Oyla
Popüler Aramalar

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?