Söylenmemiş Sözler Roman Özeti – İclal Aydın

  • 20 Haziran 2021
  • 57 kez görüntülendi.

Söylenmemiş Sözler Roman Özeti – İclal Aydın

Söylenmemiş Sözler İclal Aydın’ın roman türündeki bir eseridir. Kurgusu ve anlatım dili itibariyle pek çok insanın ilgisini çekmiştir. Mayıs 2021’de yayınlanan ve oldukça yeni bir kitap olma özelliğine sahip olan roman, 416 sayfalık hacimli bir eserdir. Urla’da bulunan birkaç karakter üzerinden ilerleyen roman, başarılı kurgusu ile ön sıralarda yer almakta ve birçok insan tarafından okunmayı beklemektedir. İlgi çekici bir aşk hikayesi olarak nitelendirilebilen fakat farklı unsurların da dahil olduğu roman, söylenmemiş sözlerin bir kurgusu adeta. Söylenmemiş Sözler Özeti ve daha fazlasını burada okuyabilirsiniz. Kitap Artemis Yayınları etiketi ile basılmıştır. Yarım kalan bir aşk hikayesinin benzersiz yorumunu okuyacaksınız.

Türü

Roman

Önemi

Birçok edebiyat ve meslek ödülü alan İclal Aydın’ın son romanı Urla’da geçiyor. Uzun zaman sonra çıkan bu roman en merak edilenlerden biriydi.

Söylenmemiş Sözler Özeti

Urla’ya giden Oktay Onur Yortan için Urla, çocukluğunun bir bahçesi. Yortan, ilçeyi bu şekilde tanımlıyor. İclal Aydın, romanda temelde bir aşk hikayesi anlatsa da ortada söylenmemiş pek çok söz durmakta. Peki bu sözler, tarihin tozlu raflarında mı duruyor yoksa gün yüzüne çıkmayı mı bekliyor? Oktay Bey bir zamanların en yaman ve efsane olan gazetecisi. Urla’da çocukluğunun bahçesine gittiğinde ise geçmişinden gelen Filiz Canan ile aşkı aklına gelir. Söylenmeyen birçok sözün aslında koca bir ömürde nasıl yer ettiğini bu romanda okuyabilirsiniz.

Oktay Onur Yortan, Filiz Canan ile bir mutluluk fırsatını kaçırdığı için pişman mı acaba? Bu mutluluğa erişme ihtimali var mı? Her ikisinin hikayesi de koca bir ömür içerisinde yarım kalmış ve söylenmemiş sözler, acısını günbegün hissettirmeye devam ediyor. Nona ise herkesten farklılığıyla bir karakter haline gelen ve eski bir fotoğraftan gülümseyen yüz. Kitap tanıtım bülteninde Nona’nın tüm insanlığa sorduğu bir soruya yer verilmiş;

“Acı dediğin taş, insan dediğin su gibidir. Taşın üstünden kayar gider, toprağa karışır. Taşa her vurduğunda acır canın. Ama toprakla buluştukça acın azalır. Acıdan sonra bir bakmışsın ki o toprakta ne çiçekler ne hayatlar dirilmiş. Hem su deyip geçme; o su, taşı bile aşındırıp yıpratır.”

İclal Aydın’ın hacimli romanlarından biri olan ve kurgusu ile göz alıcı bir niteliğe sahip olan Söylenmemiş Sözler, söylenmeyen ama acısı hissedilen sözleri gün yüzüne çıkarmayı amaçlıyor. Kitabın farklı dünyasına dalan okuyucular, söylenmeyen sözlerin acısını en az karakterler kadar hissediyor.

Yazıyı Oyla
Popüler Aramalar

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?