Senden Önce Ben Roman Özeti – Jojo Moyes

  • 05 Mart 2021
  • 723 kez görüntülendi.

Senden Önce Ben Romanı İngiliz yazar Jojo Moyes tarafından kaleme alınmıştır. Senden Önce Ben Romanı uzun süre en çok satanlar listesinde yer almış, ülkemizde de yazarın en çok okunan romanlarından birisi haline gelmiştir. Yoğun bir duygusallık okurları beklemektedir.

Türü: Roman

Önemi: Senden Önce Ben duygusal yönü çok ağır bir romandır ve bir tarafta bir anda geçirdiği kaza ile hayata küsmüş Will, diğer tarafta ufak detaylardan mutlu olan Lou vardır. Roman, hemen bütün eleştirmenlerden tam not almıştır.

Senden Önce Ben Konusu: İngiltere’nin küçük bir kasabasında karamsar Will ile polyannacı Lousia’nın yolları kesişir. Birisi diğerinin hayatını değiştirir.

İçindekiler

Şahıs Kadrosu:

Will Traynor: Bir zamanlar hayatı doya doya yaşamış olan Will Traynor, bir kaza geçirmiş ve bundan sonra tekerlekli sandalyeye mahkum olarak hayata küsmüş bir karakterdir.

Louisa Clark: Hayata pozitif bakan, olumlu karaktere sahip olan bir kızıdır ve küçük bir kasabada, sadece; fakat renkli bir hayat yaşamaktadır. Küçük olaylardan dahi mutlu olmayı beceren birisidir.

Patrick: Lou’nun sevgilisi rolündeki karakterdir.

Senden Önce Ben Roman Özeti

Senden Önce Ben romanında Louisa Clark altı yıldır bir kafede çalışmaktadır. Fakat kafenin sahibi kapatma kararı alır ve Louisa işsiz kalır. Ailesinin maddi durumu iyi olmadığı için en kısa sürede iş bulması gerekir. İşçi Bulma kurumuna başvurur ve son olarak bir hasta bakıcılığı işi bularak görüşmeye gider.

Camilla Traynor’ın oğlu Will iki yıl önce bir kaza geçirmiş ve felç kalmıştır. Lousia, Camilla Traynor ile görüşmeye gider ve işe alınır. Lousia’nın ailesi ve erkek arkadaşı yeni işi duyunca çok mutlu olmasalar da maaşının yüksek olması ve altı aylık bir iş olması sebebiyle ses etmezler.

Lousia işe başlar ve Will ile tanışır. Will ilk başlarda onunla konuşmasa da Lousia onu neşelendirmek için çaba sarf eder. Bir süre sonra Will Lousia ile temas kurmaya başlar. Bir gün Lou, Will’in intihar etmek istediğini ve bunun için İsviçre’de Dignitas’a gitmek istediğini, ailesiyle altı ay sonra için anlaştığını öğrenir. Kendini kandırılmış hisseder. Ertesi gün işi bıraktığını söyleyen bir mektup bırakıp evi terk eder. Bütün çabalara rağmen Will İsviçre’ye gider ve klinikte ötenazi ile derin bir uykuya dalar. Lou’ya bir mektup ve üniversiteye gitmesi için para bırakır.

Popüler Aramalar

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?