Rezonans Kanunu Kitap Özeti – Pierre Franckh

  • 03 Haziran 2021
  • 38 kez görüntülendi.

Rezonans Kanunu Kitap Özeti – Pierre Franckh

Rezonans Kanunu Kitabı Pierre Franckh tarafından kaleme alınmış bir kişisel gelişim eseridir. Kişisel gelişim kitapları arasında yer alan kitap Rezonans Kanunu özeti merak edilmektedir. Farkındalık ve bilinç konularına odaklanan Rezonans Kanunu kitabı Pierre Franckh tarafından yazılmıştır. Orijinal ismi Das Gesets der Resonanz olan kitap 2019 yılında yayımlandı. Elips Kitap etiketiyle raflarda yerini aldı.

Türü:

Kişisel Gelişim

Önemi:

İnsanların oluşturduğu enerji alanının nasıl her şeyle ve herkesle bağlantı içinde olduğunu anlatan bir kişisel gelişim kitabı.

Rezonans Kanunu Özeti

Rezonans aynı zamanda eko olarak kullanılmaktadır. Kitabın ana konusunda anlatılan olay aslında evrendeki her şeyin kendine ait bir titreşimi ve frekansının olduğudur. Herkes kendi enerjisi ve frekansına göre kendi rezonans alanını oluşturur. Yani Rezonans Kanunu kitabında anlatılan şey aslında sizinle aynı frekansta olan kişileri çektiğinizdir. Dünyadaki her şeyin bir kaynağı var ve bu kaynak aslında kişilerin düşünceleri. Eğer bir insan istediği sonuca ulaşmak istiyorsa önce düşüncelerini kontrol etmeyi öğrenmeli ve böylece daha sağlıklı bir rezonans alanı oluşturmalıdır. Uzun süreli ve sıklıkla düşündüğümüz ve hissettiğimiz her şey rezonans alanımızı yoğunlaştırıyor. Kitapta istemenin nasıl olması gerektiği, doğru bir biçimde düşünceleri yoğunlaştırmak gibi küçük notlar da bulunmakta. Rezonans alanı ne kadar doğru enerji ile biçimlendiyse o kadar doğru kişileri ve olayları kendimize çektiğimizi anlatıyor. Rezonans kanunu kitabı aynı zamanda kuantum fiziğinden de faydalanıyor.

Rezonans kanunu tanıtım bülteninde yer alan ifadelerden biri; “Eğer şu ana kadar isteklerimiz gerçekleşmediyse, en şiddetli arzularımıza ulaşamadıysa; eğer hayatımıza hiç istemediğimiz şeyler girdiyse, eğer mutsuzsak veya yenilgiye uğradıysak, bütün bunların sebebini Rezonans Kanununda bulabiliriz.”

Kitapta aynı zamanda vücudumuzdaki organlarla nasıl enerjinin bağlantıda olduğu da anlatılıyor. Kalp tarafından oluşturulan elektromanyetik alanın iletişimi detaylı bir şekilde açıklanmış. Bütün duygu ve düşüncelerin aslında insanın kalbinin enerjisinde bilgi olarak bulunduğunu ve her zaman iletişim halinde olduğunu anlatıyor. Bu enerjiye verilen diğer isimler ise “Kuantum Alanı”, ” İlahi Matriks” ya da “Kuantum Hologramı” gibi adlandırmalar.

Kitap içerisinde aynı zamanda birçok araştırma tarihleri ve nerede yapıldığı ile ilgili kaynakça verilerek gösterilmiş. Örneğin kişi duygularının DNA’nın biçimini nasıl etkilediği araştırmalarla açıklanmış.*****
EserOzetleri.Com adresini daha hızlı ziyaret edebilmek için Sık Kullanılanlara eklebilirsiniz.
Bunun için Ctrl + D yapmanız yeterlidir.

Ayrıca yorum yaparak düşüncelerinizi kolayca paylaşabilirsiniz.
Yorumlarınız Editörlerimiz tarafından en kısa sürede onaylanacaktır.
Önerileriniz, katkılarınız ve destekleriniz için teşekkür ederiz.
EserOzetleri.Com
*****
Popüler Aramalar

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?