Menekşe Kokulu Hikayeler Özeti – Ender Haluk Derince

  • 20 Mayıs 2021
  • 512 kez görüntülendi.

Menekşe Kokulu Hikayeler 2014 yılında yayımlanan 391 sayfalık bir öykü kitabı. Kitap Yakamoz Yayınları etiketiyle çıktı. Bu yazıda Menekşe Kokulu Hikayeler Özeti ve Menekşe Kokulu Hikayeler karakterleri hakkında bilgi bulabilirsiniz. Gençlik ve çocuk kitapları kategorisinde yer alan kitap, kokulu kitaplar serisinden.

 

TÜRÜ

Öykü/Hikâye

 ÖNEMİ

Menekşe Kokulu Hikayeler kitabı kokulu kitaplar serisinden bir kitap. Serinin diğer kitapları;

  • Papatya Kokulu Hikayeler (Kokulu)
  • Yasemin Kokulu Hikayeler (Kokulu)
  • Kahve Kokulu Hikayeler (Kokulu)
  • Çay Kokulu Hikayeler (Kokulu)
  • Ihlamur Kokulu Hikayeler (Kokulu)

 

Menekşe Kokulu Hikayeler Özeti

Menekşe Kokulu Hikayeler kitabı 69 hikâyeden meydana geliyor. Bu hikayelerin hepsi iyi ve kötüyü anlatan umut verici hikayeler. En kötü hikayeler bile Menekşe Kokulu Hikayeler kitabında mutlu bir sona varıyor. Günlük yaşamda sıklıkla karşılaşacağınız insan yaşamlarından alınan bu hikayelerde kendinizi bulacaksınız. Her hikâyenin başında ise tanınmış kişilerin o hikâyenin ana konusuyla bağlantılı alıntılarını bulabilirsiniz. Toplamda 69 hikâyeden hepsi umut dolu ve güven verici hikayeler. Aşağıda bu hikayelerden birinin örneğini bulabilirsiniz.

 

Peşin Hüküm

Marangoz dükkânında çalışırken aniden elektrikler kesilir ve bütün gün hiçbir iş yapamayarak o günü kapatır. Akşam olduğunda elektrik sigortasının kapatılmış olduğunu fark eder ama bunun neden olduğunu bir türlü anlayamaz. Dükkâna tekrar girdiğine yine elektrikler gider ama bu sefer sigortaları kapatanın oğlu olduğunu fark eder. Oğlunun neden böyle bir şey yaptığını anlamaz ve onu dinlemeden ona bir tokat atar. Fakat daha sonra bu içine dert olur ve bu çocuk neden böyle yapıyor diye onun günlüğünü okumaya karar verir. Çocuğun günlüğüne gece rüyasında babasının elektrik çarpması sonucunda öldüğünü gördüğünü ve bunu engellemek için de elinden geleceğini geleni yapacağını yazdığını görür.

 

Menekşe Kokulu Hikayeler Tanıtım Bülteni

“Hayata Bir Bardak Çay Molası

Sevinçlerini Sakın Erteleme

Her Yemekten Sonra Şükret

Biri Seni Kucakladığında

İlk Bırakan Sen Olma…

 

Okurken içinizi huzurla dolduracak, yüreğinizi ısıtacak, iyilik, sevgi, dostluk ve mutluluğu dile getiren birbirinden güzel 69 adet hikâyeden derlenen bu kitapla hayata keyifli bir mola verip kargaşadan sıkıntılardan uzaklaşacaksınız.

Sevgiyi, dünyadaki tüm kötülüklere karşı bir zırh gibi giy. Bu zırh, hiçbir silahın delemeyeceği tek kalkandır.”

Popüler Aramalar

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?