Mehmet Rauf Kan Damlası Roman Özeti

  • 04 Aralık 2017
  • 5.533 kez görüntülendi.
Mehmet Rauf Kan Damlası Roman Özeti

Mehmet Rauf Kan Damlası Roman Özeti

Kan damlası, Mehmet Rauf tarafından yazılmış olan polisiye roman tarzında bir eserdir. Bu eserin önemli özelliklerini ve konusunu aşağıdaki yazımızda okuyabilirsiniz.


ROMAN : KAN DAMLASI

YAZAR : MEHMET RAUF

TÜRÜ: Polisiye roman

ÖNEMİ: Mehmet Rauf’taki aşk konusunu ikinci planda bırakacak bir şekilde cinayet meseleleri üstünde duran bir roman olması nedeniyle önemli bir eserdir.

KONUSU: Şakir Feyzi ve ailesinin yaşadığı konaktaki cinayetleri aydınlatan Hayret’in ve katillerin başı Hüsrev’in macera dolu yaşamları anlatılmıştır.

ŞAHIS KADROSU.

Şakir Feyzi: Zengin bir adamdır. Korkak, pasif bir rolü vardır.

Hüsrev: Cinayetleri işleyen adamların başıdır.

Hayret: Akıllı bir polis memurudur. Cinayetleri gözer.

ÖZET:

Suzan’ın sütninesi Sıdıka Hanım öldürülmüştür. Olay çok esrarengizdir. “Numara bir” şeklinde kâğıt bırakan katil, numara iki yazılı kâğıtla da Haşan Fuad’ı öldürmüştür. Üçüncü olarak da Hadiye Hanım’a silahla gözdağı verilmiştir. Kadın korkudan felç geçirmiştir. Olayları çözmek için görevlendirilen kişi ise Hayret’tir. Hayret, köşke gizlice nasıl girildiği üstünde durur ve gizli bir geçit keşfeder. Gizli geçidin çıktığı yer onu Hüsrev ve adamlarına götürür. Geçide pusu kuran Hayret, Hüsrev’in adamlarını suçüstü yakalar. Hüsrev’in peşine düşer. Hüsrev ise kan damlası imzası olan bir mektup bırakarak Hayret’e buluşacakları yerin adresini verir. Hayret’e komplo kurulmuştur ama Hayret Hüsrev’i öldürür. Şakir Feyzi ve ailesi rahat nefes almış ve bu polise de yüklü miktarda mükâfat vermiştir.


Diğer kategorilerdeki eser özetlerimizi okumak için lütfen ilgili kategorilere gidiniz. Ayrıca eklenen her bir eser özetinde anında haberdar olmak istiyorsanız lütfen Eser Özetleri android uygulamasını cep telefonlarınıza ücretsiz olarak indiriniz. Bu sayede tüm özetlerimizden haberdar olabileceksiniz.


Popüler Aramalar

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll Up