Kraliçeyi Kurtarmak Roman Özeti – Vladimir Tumanov

  • 21 Şubat 2021
  • 329 kez görüntülendi.

Kraliçeyi Kurtarmak Roman Özeti – Vladimir Tumanov

Kraliçeyi Kurtarmak  Roman ı Rus asıllı Kanadalı Profesör Vladimir Tumanov tarafından kaleme alınmıştır. Kraliçeyi Kurtarmak Romanında oğluna matematiği sevdirmeyi amaçlanmıştır. Etkileyici dili ile de keyifli bir okuma sunmaktadır.

Türü: Roman

Önemi: Kitap, matematiği sevdirmek için kaleme alınmış, bu da eşsiz bir kurgu ile birlikte verilmiştir. Matematiğin eğlenceli dünyasına okurları dahil etmektedir.

Kraliçeyi Kurtarmak Konusu:

Matematik dersinde başarısız olan Aleks bir gün bir kalem bulur. Bu kalem sihirlidir ve matematik sorularını kendisi çözer. Bu, ilk başta Aleks’in hoşuna gitse de bir süre sonra kalem yok olur ve Aleks ve iki arkadaşı soruları kendileri çözmek durumunda kalırlar.

Şahıs Kadrosu:

Aleks: Zeki olmasına rağmen matematikte başarısız bir çocuktur. Fakat bulduğu bir kalem onu matematiğe yöneltir.

Sam: Aleks’in en yakın arkadaşlarından birisidir. Bilmeceleri çözerken de ortağıdır.

Kraliçeyi Kurtarmak Roman Özeti

Aleks Isaac Fog adlı çocuk çok zeki olmasına karşın matematikte başarısızdır. Okuldaki bütün dersleri çok iyi iken matematikten bir türlü yüksek notlar alamaz. Bir gün okula gitmek için servis beklerken yerde bir kalem bulur. Bu kalemde sayılar yazar. Kalemi eline aldığında sesler duyar ve aceleyle servise biner. Kalemi Sam’e gösterir.

Sam en sevdiği kalemi Aleks’e vererek takas etmek ister. Fakat Aleks bunu reddeder. Yapılacak olan matematik sınavına bu kalemle girmek istediğini söyler. Sınavda inanılmaz bir şey olur. Kalem Aleks’in elini oynatır ve bütün soruları çözer. Aleks bunu Sam’e anlatır. Bu esnada Vanessa da konuşulanları duyarak ekibe katılır ve bir üçlü oluştururlar.

Üç çocuk sürekli dünyanın en zor matematik problemlerini bulurlar ve kaleme çözdürürler. Zaman içinde ise kalem erimeye başlar. Aleks bu duruma çok üzülür ve kalemi kaybettim diyerek arkadaşlarına yalan söyler. Bu sırada da kalem gerçekten kaybolur. Buna üzülen Aleks eve gidip kitap okumak ister ve kitaplığında Kraliçeyi kurtarmak adlı kitabı görür. Alıp okumaya başlar.

İdilya Kraliçesi Jayden çok iyi kalpli bir kadındır ve Lugubria Kralı Recher kraliçeyle evlenmekte istemektedir. Kraliçe bu teklife olumlu cevap vermez. Kral çok sinirlenir ve onu kaçırıp hapseder. Kapıya yönelen kraliçe korkunç bilmecelerle karşılaşır fakat bilmecelerin cevapları boştur. Aleks de iki arkadaşı ile bilmeceleri çözmeye başlar.

Yazıyı Oyla
Popüler Aramalar

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?