Kan Varsa Roman Özeti – Stefan King

  • 14 Haziran 2021
  • 59 kez görüntülendi.

Kan Varsa Roman Özeti – Stefan King

Kan varsa, beyazperdeye uyarlanan pek çok eseri ile ön planda olan yazarlardan birisi olan Stefan King’in bir eseridir. Özgün kurguları ile insanların dikkatini çekmeyi başaran ve akıcı dille kaleme alınan birçok eser meydana getiren yazar, bu romanıyla da insanların meraklarını canlı tutmayı başarıyor. Yeni kitabında 4 öyküyü bir araya getiren King, 432 sayfadan meydana gelene bir kitap olarak bilinmektedir. Her bir öykü, Stefan King’e özel anlatış tarzı ile okurlarla buluşturulmuş. Kan Varsa kitabı Gökçe Yavaş’ın Çevirmenliği ile Altın Kitaplar Yayınevi Etiketiyle raflarda yerini aldı. Bu yazıda Kan Varsa Özeti ve diğer detaylar hakkında bilgi alabilirsiniz. Kitabın orijinal ismi If it bleeds.

Türü

Roman

Önemi

Korku kitaplarının en usta yazarlarından olan Stephen King’in son çıkan kitabı Kan Varsa her biri okuru kendi korku dolu dünyasına çeken dört uzun hikâyeden meydana gelmektedir. Holly’nin ilk yalnız macerasının dışında Bay Harrigan’ın Telefonu, Chuck’ın Hayatı ve Sıçan başlıklı öyküler usta kalemin yeteneği ile uykularınızı kaçıracak.

Kan Varsa Özeti

Gerilim dolu romanları ile bilinen ve romanlarındaki kurgusu ile insanları macera dolu dünyalara sürükleyen King’in yeni romanı Kan Varsa, 4 farklı öyküye ev sahipliği yapıyor. Bu öykülerde, daha önceki romanlarının bir kısmında tanıdığımız Dedektif Holly Gibney bulunmakta. Oldukça ilgi çekici içeriği ile birlikte en sevilen King romanlarından biri olmaya adan Kan Varsa’nın şimdiden pek çok insn tarafından ilgi ile okunduğunu ifade etmek olanaklı.

Dört farklı öyküden meydana gelen kitap, kan varsa haber de vardır mantığı ile olayları anlatmış. Başarılı ve ödüllü romanları ile uzun zamandır dünya edebiyatında hak ettiği bir konumda yer alan King, Kan Varsa adlı kitabıyla da insanların ilgisini üzerine çekmeyi başarmış gibi duruyor.

Bay Harrigan’ın Telefonu Hikayesi

Craig, kendisine kazanan bir piyango bileti hediye eden emekli Bay Harrigan için bir iş bulur. Craig daha sonra Bay Harrigan’a piyango biletinden kazanılan paranın bir kısmını kullanarak bir telefon satın alır. Sonunda, Bay Harrigan ölür ve olaylar gelişir.

Chuck’ın Hayatı Hikayesi

Chuck Krantz’ın hayatının sona ermesiyle başlayan ve zamanda geriye giderek, onun hem neşe hem de hüzün dolu bir hayatı nasıl yaşadığını göstermek için tersten anlatılan bir hikâye.

Kan Varsa Hikayesi

Finders Keepers dedektiflik bürosundan Holly Gibney, televizyonda bir okul bombalamasının görüntülerini gördüğünde kayıp bir köpek vakası üzerinde çalışmaktadır. Ancak gece yarısı raporuna tekrar girdiğinde, olay yerine ilk gelen muhabir hakkında pek de doğru olmayan bir şeyler olduğunu fark etmiştir. Şüphelenen yalnızca o değildir.

Holly Gibney, dedektiflik ajansında rutin işleri ile ilgilenirken bombanın patlatıldığı okul ile alakalı haberi yapan muhabire kafası takılmış idi. Bir yabancı olan muhabirin Gibney’in dikkatini çekme noktasında ilgi çeken taraf neydi?

Sıçan Hikayesi

Hikaye, kısa öyküleriyle çok iyi olan, ancak beğeni toplayan bir kısa öyküsüyle bir romanı bir araya getirmekte gerçek sorunları olan yazar Drew Larson’a odaklanıyor.

 

Yazıyı Oyla
Popüler Aramalar

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?