Genç Werther’ın Acıları Pdf

  • 31 Ağustos 2022
  • 40 kez görüntülendi.

Genç Werther’ın acıları pdf olarak nasıl bir kitap bunun bilgisini sizlerle paylaşmak isteriz. Dünya klasiklerinin arasında yer alan genç Werther’ın anıları kitabı ünlü yazarlarımızdan olan Johann Wolfgang Goethe tarafından yazılmış bir dünya klasiğidir. Birçok kişi tarafından biline genç Werther’ın anılarının konusu aşk ve umutsuzluk olan bu kitap tür olarak mektup tarzı bir romandır. 1774 yılında yayınlanmıştır.

Genç Werther’ın acıları kaç sayfa? Genç Werther’ın acıları 164 sayfadır. İçerik olarak bahsetmek gerekirse eğer genç Werther büyük kentlerden sıkılan bir delikanlıdır. Kaçıp farklı yerlere gitmek istemektedir. Büyük şehrin kendini bunalttığını söylemektedir. Bu yüzden başka bir yere yerleşir. Ardından orda soylu bir ailenin kızı olan Lotte ile tanışır fakat ne acıdır ki Lotte Albert isimli biriyle nişanlıdır. Lotte’nin de gönlü Werther’dan tarafadır. Ne yazık ki verilen sözden dönmek çok ayıptır. Bu yüzden ayrılamaz ve Albertle evlenmek zorunda kalır. Lotte ile Werther aile dostluklarına devam etmektedir fakat Lotte aralarında yanlış bir şey olmasından korkar ve bu yakınlığı reddeder. Bunun üzerine Werther Lotte’ye bir mektup yazarak hayatına son verir.

Genç Werther’ın acıları konusu oldukça üzücüdür. Bu açıdan yazarımız Johann Wolfgang Goethe bunu tamamen çevresinden örnekler vererek yazmıştır. Birkaç arkadaşının aşk acısını konu alarak yazdığı bu romanı içsel dokunuşuyla büyüleyici bir esere dönüşmüştür.

Genç Werther’ın acıları özet pdf olarak da karşımıza çıkmaktadır. Birçok kişinin okumak istediği fakat okuyamadığı eseri özet olarak incelemeniz de mümkün bunun yanında internet üzerinden e-kitap üzerinden de bulabilirsiniz. Ayrıyeten kitap satan her yerde bulabileceğiniz ya da internet üzerinden sipariş verebileceğiniz bir eserdir.

Genç Werther’ın Acıları Pdf

Genç Werther’ın Acıları Pdf

Genç Werther’ın Acıları Ekşi

Genç Werther’ın acıları ekşi yorumlarında nasıldır? Ekşi yorumlarına göre genç Werther’ın acıları eserinden esinlenen çok kişi vardır. Bu açıdan birçok kişi okuduktan sonra intihara daha meyilli hale geldiğini dile getiriyor. Okumayanlar ise intihar etmekten korktuğu için okumak istemediğini söylüyor. Bu açıdan baktığımızda çok güzel bir eser fakat cidden çok gerçekçi bir roman şeklidir. Bu yüzden okuduğunuzda kitabın kahramanı gibi hissedeceksiniz. Kahramanların yaşadığı acıları sizde yaşayacaksınız. Bu gerçekti eseri okumak hayatınızda yapacağınız en güzel şeylerden biri olabilir.

Genç Werther’ın Acıları Film

Genç Werther’ın acıları film olarak var mı? Genç Werther’ın acıları film olarak da yapılmıştır. Herkesi bu kadar derinden sarsan bir romanın filmi de yapılmalı diye düşünülmüş ve film olarak çıkarılmıştır. Bunun yanında pek çok kişi filmini izlemiş ve hıçkırıklara boğulmuşlardır. O kadar gerçekçi bir kitabın muazzam bir filmi olması herkesi derinden etkilemiştir. Özellikle genç Werther’ın intihar sahnesi herkesi büyüleyecek ve o acıyı hissedecek derecede güzel oynanmıştır. Oyuncuları, dekoru, zamanı her şeyiyle o günü yansıtır durumdadır.

Popüler Aramalar

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?