Garam-ı Şebab Romanı Özeti Mehmet Rauf

  • 01 Aralık 2017
  • 1.404 kez görüntülendi.
Garam-ı Şebab Romanı Özeti Mehmet Rauf

ROMAN : GARAM-I ŞEBAB

YAZAR: MEHMET RAUF

TÜRÜ: Psikolojik-Aşk

ÖNEMİ: Psikolojik duyguları okuyucuya yansıtmadaki başarısıyla önemli görülen bir romandır.

KONUSU: Eser yazmak için İstanbul’dan ayrılan sanatçı Memduh Bey’in karşılık bulamadığı aşkı romanın konusunu oluşturur.

ŞAHIS KADROSU:

Memduh Bey: Sanatçıdır. Eser yazmak için İstanbul’dan kaçar. Gittiği köyde âşık olduğu kadını tanımaya çalışır. Melankolik duyguları olan bir adamdır.

ÖZET:

Memduh Bey sanatçıdır ve büyük bir eser yazmak için İstanbul’dan uzakta bir yere kaçar. Hüzünlü bir yapısı vardır ve gürültünün hâkim olduğu İstanbul’dan uzaklaşmıştır. Gittiği köy yerinde gördüğü güzel bir bayandan etkilenmiştir. Artık tek amacı, bu güzel kadınla tanışmak olmuştur. Kendisinin buraya gelmesindeki amaç olan şiir yazmak, yerini bu kadına bırakmıştır artık. Bu kadınla tanışan Memduh Bey, ona aşkını itiraf etmiştir. Ancak kadın aşkta pişman olmaktan korktuğu için onu reddetmiştir. Aşkına karşılık bulamayan Memduh Bey ise köyden kaçmış ve İstanbul’a geri dönmüştür.


Diğer kategorilerdeki eser özetlerimizi okumak için lütfen ilgili kategorilere gidiniz. Ayrıca eklenen her bir eser özetinde anında haberdar olmak istiyorsanız lütfen Eser Özetleri android uygulamasını cep telefonlarınıza ücretsiz olarak indiriniz. Bu sayede tüm özetlerimizden haberdar olabileceksiniz.

Yazıyı Paylaş


Popüler Aramalar

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.