Dalgakıran Roman Özeti – Cansu Canan Özgen

  • 17 Mayıs 2021
  • 251 kez görüntülendi.

Dalgakıran Roman Özeti – Cansu Canan Özgen

Dalgakıran Cansu Canan Özgen tarafından yazılan bir roman. Bu yazımızda Dalgakıran roman özeti ve kitap karakterlerini bulabilirsiniz. Dalgakıran 2021 yılında Alfa Yayınlarından çıktı. Dalgakıran tanıtım bülteni “Ne zaman biter fırtına? Deniz durulunca mı, sen limana varınca mı?” sözleriyle başlıyor. Çıktığı ilk günden beri merak uyandıran kitap geniş bir okuyucu kitlesi ile buluştu. Dalgakıran kitabı incelemesi yaptığımızda şiddet mağduru kadınların dünyasından hikayeler olduğunu görüyoruz.

 

TÜRÜ

Roman

ÖNEMİ

Psikolojik gerilim türündeki roman dalgakıran Mayıs 2021 yılında çıkan kitaplardan.

 

Dalgakıran Roman Özeti

Jülide Develi hayatından memnun, herkesin gıpta ile baktığı bir sevgilisi, zengin bir yaşamı ve görünüşte mükemmel bir hayatı olan genç bir kadındır. Zaman zaman onu rahatsız eden migreni dışında hiçbir sıkıntısı yoktur. Fakat Jülide bir sabah gözlerini açar ve kendini evinin terasının ucunda intihar etmek üzereyken bulur. Oraya nasıl geldiğini ve neden intihara teşebbüs ettiğini anlamlandıramaz. Bu travmatik deneyimin sonucunda da kendini keşfetme yolculuğuna çıkar. Birbirinden farklı beş yabancıyla yolu kesişen Jülide şimdi hayatın anlamını bulmak için hem kendini hem de başkalarını anlamaya çalışacaktır.

Kadına yönelik şiddeti psikolojik gerilim romanı Dalgakıran kitabı ile gözler önüne seren yazar aynı zamanda kadınların bazen dostu bazen de düşmanı olduğunu hikayesinde paylaşıyor. Çocuğa ve kadına yönelik şiddetin hikayesine yansıdığını söyleyen Cansu Canan Özgen bu kitabıyla toplumsal bir yaraya da dikkat çekmek istemiş.

 

Cansu Canan Özgen Kimdir?

Cansu Canan Özgen 23 Eylül 1989 İstanbul doğumlu Türk televizyon sunucusu, gazeteci ve yazardır. İstanbul Teknik Üniversitesi Maden Mühendisliği bölümü mezunu olan Cansu Canan Özgen sunuculuk kariyerine BJK TV ile başlayarak daha sonra Habertürk TV ye geçmiştir. Sunuculuk ve gazetecilik kariyeri dışında birçok kitap semineri ve fuarda konuşmacı olarak yer almıştır. Cansu Canan Özgen aslen Selanik göçmenidir.

Cansu Canan Özgen’in çalışmalarıyla imzası olan tarih kitapları;

  • Türklerin Serüveni

Metehan’dan Attila’ya, Fatih’ten Atatürk’e

  • Türklerin Büyükleri

Asya’dan Avrupa’ya; Hazar’dan Akdeniz’e

  • Osmanlı’nın Şifreleri
  • Küresel Düzenin Şifreleri
  • Selçuklunun Şifreleri

 

Cansu Canan Özgen’in Dalga Kıran adlı eserini Anı Yayıncılık‘tan satın alabilirsiniz…

Yazıyı Oyla
Popüler Aramalar

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?