Çarpım Tablosu Pdf

  • 27 Ağustos 2022
  • 53 kez görüntülendi.

Çarpım tablosu hayatımızdaki en gerekli matematiksel işlemlerden birisidir. Ayrıca çarpım tablosu pdf olarak çıkarılarak evinizde çocuğunuzun odasının duvarına ya da kaldığı ders çalıştığı ortamlara asarak da onun gözü önünde olmasını sağlayabilirsiniz. Çocuklar genel olarak öğrenmeye daha meyilli oldukları için birkaç tekrardan sonra hemen öğrenmeye başlayacaklardır. Özellikle çocuklara oyun destekli anlatmanız onlara daha eğlenceli gelecek ve tekerleme gibi ezbere söylemeye başlayacaklardır. Bu konuda çocuğun üzerine baskı yaparak öğretmemek çok önemlidir. Her baskı yaptığınızda öğrenmekten kaçacaktır. Bu açıdan oldukça önemli olan bu olay öğrenmesini geciktirmenize sebep olacaktır. Bunun yerine sosyal medya üzerinden ya da bazı kanallardan oyun olarak açabilir ya da müzikli bir şekilde duymasını sağlayabilirsiniz.

En güzel çarpım tablosu öğrenme yolu çocuğunuzun kendisi ve büyüklerinin desteğiyle öğrenme yoludur. Çocuğunuza renkli kalemlerle çarpım tablosu yazmayı öğretebilirsiniz. Pek çok anne ve baba bu yollarla daha kolay olduğunu vurgulamıştır. Bunun haricinde oldukça eğlenerek yapacağınız gibi çocuğunuzla da değerli ve aktiviteli zamanlar geçirmiş olacaksınız.

  1. sınıf çarpım tablosu pdf olarak inebilir. 2. Sınıfta çarpım tablosu öğrenme konusunda biraz uğraştırabilir. Çünkü çocuklarımız maalesef ki okulu ve dersleri sevmezler. Bu yüzden öğrenme konusunda kendilerini kapatmak isteyebilirler. Sizin onunla oyun tarzında oynayarak öğretmeniz onların daha çok ilgisini çekecektir. Hatta yanınıza gelip tekrar çarpım tablosu oyunu oynayalım mı gibi sorularını duyabilirsiniz.

1’den 10’a kadar çarpım tablosu eğitimhane sitesinden ve YouTube kanalından da izletilerek öğretilebilir. Eğitimhane sitesi belirli bir öğretmen kitlesinin çocuklar için eğitici videolar çekmesinden oluşan bir sitedir. Bu açıdan gönül rahatlığıyla çocuğunuzla berber izleyerek çocuğunuzu rahatlatabilir ve daha fazla başarılı olmasında yardımcı olabilirsiniz. Bu açıdan çok güvenilir ve eğitici olabileceğini söyleyebiliriz.

Çarpım Tablosu Pdf

Çarpım Tablosu Pdf

Çarpım Tablosu

Çarpım tablosu asırlardır her türlü matematik konusunda aslında yardımcı olan bir konudur. İçerisinde toplama ve bölmeyi barındırdığını söyleyebiliriz. Asırlar öncesinden gelen toplama işlemlerini çoklu sayı adetlerinde çarparak buluruz. Bu işlem yaptığımız toplama işlemini kolaylaştırarak matematiğe yeni bir boyut kazandırmaya yardımcı olmaktadır. Bu açıdan matematikte en önde gelen 4 işlemden biri olan çarpma işlemi bizim için oldukça önemlidir. Pek çok kişinin de bu işlemler konusunda çocuğunun başarı göstermesini isteği bilinmektedir. Bu açıdan bol bol etkinlik şeklinde bu işlemler öğretilmelidir.

Çarpım Tablosu 10’a Kadar

Çarpım tablosu 10’a kadar nasıl en kolay ezberlenir? Çarpım tablosunu ezberlemek aslında çok kolaydır. Bol bol tekrar edilmesi ve unutulan sayıları başa dönüp söylenmesi gerekir. Mesela 2 kere 2 4 eder dediğimiz zaman bunu unutuyorsak 10 kere bunu tekrar edin 10 kereden sonra aklınızda kaldığını göreceksiniz. Çocuklar için ise bunu şarkılaştırarak söylemeniz çok iyi olacaktır. Her söylediğinizde aklında kaldığını göreceksiniz.

 

 

Popüler Aramalar

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?