Camdaki Kızın Özeti Zeynep Hikayesi

  • 30 Kasım 2021
  • 921 kez görüntülendi.

Yazımızda Camdaki Kızın Özeti Zeynep Hikayesi ve içeriklerine dair ayrıntılı bilgiler paylaşıyor olacağız. Gülseren Budayıcıoğlu’nun kitabı olan Camdaki Kız; daha sonra ‘Doğduğun Ev Kaderindir’ gibi dizilere ilham kaynağı olarak dikkatleri üzerine çekmiştir. Camdaki Kız kitabının özeti ve ayrıntıları merak konusu olmaktadır.

Son olarak 2019 yılında yaklaşık 352 sayfa  uzunluğunda basılmış olan  kitap yerli romanlar kategorisinde yer almaktadır. Aynı isimle dizisi çekilmeye başlanan ve sonu merak edilen kitabın özetini birlikte değerlendirelim. İçeriklerin daha iyi anlaşılması için önce kitaptaki karakterleri sunarak konumuza başlayalım:

İçindekiler

Camdaki Kız Karakterleri

Camdaki Kız karakterleri  temel olarak aşağıdaki şekilde olmakla birlikte kitap Zeynep adlı bir kişinin gerçek hayat hikâyesinden alınmaktadır:

  • Nalan
  • Hayri
  • Zeynep
  • Türkan

Yukarıda Camdaki Kız kitabının oluşmasına vesile olan Zeynep karakteri ile birlikte ana karakterler belirtilmiştir. Peki Camdaki Kız kitabının özeti ve konusu nasıldır? Şimdi kitabın özetine değinelim:

Camdaki Kız Özeti

Gülseren Budayıcıoğlu aynı kitabı özeti dizisini izleyenler için de merak konusu olmaktadır. Temel olarak Nalan’ın hikayesine odaklanılan romanda pek çok kişinin yaşam hikayesi iç içe ve birlikte ele alınmıştır. Romanın ana karakterlerinden birisi olan Nalan; oldukça lüks ve zengin bir hayatın içine doğmuştur. Yine kendisi gibi zengin olan bir ailenin oğlu ile evlenmiştir.

Nalan zorla psikiyatri kliniğine götürülür ve buna sebep olan kişi 7 senedir birlikte yaşamakta olduğu sevgilisi Hayri olmuştur. Hayri’nin hayatında başka birisi olduğunu Nalan’a söylemesi üzerine; Nalan sinir krizi ile intihar edeceğini söylemiştir.

Her seans boyunca doktoruna hayat hikayesini anlatmaya başlayan Nalan; öncelikle Hayri ile olan ilişkisinden bahseder. Kendisini terk etmesinden çok korktuğunu söyler. Nalan zengin bir işadamı olan ve şirketinde iç mimar olarak çalıştı Sedat’la evlenmiştir. Kayınpederi ve kayınvalidesi yani eşinin ailesi onu desteklese bile kocasından şefkat ve sevgi görmez.

Yalnızca lüks bir hayat sürmek, arkadaşları ile gezmek ve babasından gizli bir şekilde kumar oynamak gibi alışkanlıklar üzerine hayatını kurulmuş olan Sedat Nalan’ın yakınlığına karşılık vermez. Hamileliği süresince ve bebeğini kaybetmesinin ardından Nalan depresyon geçirir ve bir süre için işten ayrılmaya karar verir.

Camdaki Kızın Özeti Zeynep Hikayesi

Camdaki Kızın Özeti Zeynep Hikayesi

Bu süreçte baba ve annesini de kaybeden karakter; belli bir süre sonra işe geri döner. Koruması ve şoförü olması için şirketinde çalışmakta olan Hayri Nalan ile çalışmaya başlar.

Hayri Nalan ile ilgilenmektedir ve onun bu ruh halinde kendisine yaklaşması için elinden gelen her şeyi yapmaktadır. Eşinden ilgi görmeyen Nalan Hayri’nin bu tutumu karşısında ondan etkilenir. Ancak evli iken bu tarz bir ilişkiye sıcak bakmaz ve eşi ile ayrıldıktan sonra Hayri ile ilişkisi başlar.

Camdaki Kız’ın özeti Zeynep hikayesi ve gerçek bir yaşamdan alıntıdır. Bu nedenle pek çok kişiyi etkilemiş olan kitap daha sonra dizi olarak başlatılmıştır. Nalan’ın Hayri ile 7 yıllık ilişkisinin bu şekilde başlar. Ancak Hayri de üç çocuk babasıdır, evlidir. Hayri’nin karısı olan Türkan köyde yetişmiş olduğu kuma yaşantısına alışıktır ve Nalan’ı kabullenir. Nalan da Hayri’nin çocukları nedeniyle eşinden boşanmasını istemez. Hayri Nalan’la çocuklarını ve karısını tanıştırır. Hikayede Türkan’ın Nalan’ı sevdiği ve kızları ile onu görmeye gittiği ifade edilmektedir.

Nalan psikiyatri seanslarına gittikçe; doktoru Hayri tarafından terk edilme korkusunun yanı sıra; çocukluğumdaki travmalarını fark eder. Belli bir süre sonra yaşamının bu yönünü de paylaşan Nalan; aslında anne ve babası ile değil anneannesi ve dedesi ile büyümüştür.

Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu Özet başlıklı içeriğimiz de ilginizi çekebilir.

Sonuç

Camdaki Kızın sonu pek çok kişi tarafından araştırılmaktadır. Nalan yeni bir yaşama başlama kararı alarak yaşam biçimini değiştirir. Gülseren Budayıcıoğlu tarafından yazılmış olan eser; psikiyatristin karakterleri değiştirerek ifade ettiği gerçek hayat hikayelerini ele alır.

En Çok Okunan Kitap Özetleri

Popüler Aramalar

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?