Bukre Roman Özeti – Kahraman Tazeoğlu

  • 23 Mart 2021
  • 207 kez görüntülendi.

Bukre Roman Özeti – Kahraman Tazeoğlu

Bukre, Kahraman Tazeoğlu’nun sitem, arzu, tutku, aşk, hayal kırıklığı gibi bütün duyguları ilişkiler içerisinde yansıttığı, şiirsel bir dille kaleme aldığı bir eseridir.

Türü: Roman

Önemi: Roman insanın aşkı çoğu zaman uzaklarda aramasına karşın burnunun dibindeki gerçek sevgiliyi görememesi üzerine kurgulanmıştır.

Bukre Konusu: Bukre aşk yönünde talihsiz bir kız olup devamlı aldatılmıştır. Her seferinde yanı başındaki Selim ise Bukre’ye aşkını yıllar sonra itiraf edebilmiştir.

Şahıs Kadrosu:

Bukre: Ana karakterdir. İlişkilerinde devamlı aldatılmıştır.

Selim: Yıllarca Bukre’nin en iyi arkadaşı, sonra da eşi olmuştur.

Cem: Bukre ile ilişki yaşasa da aldatmıştır.

Bukre Roman Özeti

Bukre son derece güzel, kitap okumayı seven, ancak aşkta aradığını bir türlü bulamayan birisidir. Yaşadığı ilişkilerin birçoğunda aldatılmıştır. Son ilişkisinde de aldatıldığını öğrenir. Bu yüzden de en yakın arkadaşı Selim’e koşar. Uzun zamandır arkadaş olan Selim ile Bukre çeşitli aktiviteler düzenlerler. Kaz Dağlarına kampa giderler. Akşam kamp ateşi yakar, başında şarkılar söylerler.

Kampta ateş başında gitarla şarkı söyleyen, uzun boylu ve yakışıklı Cem bütün kızların dikkatini çeker. Bukre ve Selim’le de çok iyi anlaşır.

Gezi tamamlandıktan sonra üçlü İstanbul’a döner ve birbirlerine numaralarını verirler. Cem Bukre’ye ilgi duyar ve bütün şarkılarını onun gözlerine bakarak söylemeye başlar. Hatta daha sonra bir şarkıyı Bukre için yazdığını söyler. Bukre de duygularını ifade edince ilişki tamamıyla başlar.

Cem, Bukre ve Selim’in de yardımıyla ilk albümünü çıkarır. Fakat kimseye dinletemezler. Bunun üzerine Cem öfkelenerek Bukre ile tartışırlar. Bukre yaralanır ve Cem Selim’e haber eder. Selim ikisini de hastaneye götürür ve hastaneden çıkarken Cem Bukre’ye Beni sevmeyi unutma diye fısıldar.

Bir süre sonra Cem albüm çıkarır ve ünlenir. Bir akşam Cem, Bukre ve Selim yemeğe giderken Bukre’nin ilkokul arkadaşı Rüya ile karşılaşırlar ve Rüya da onlara dahil olur. Fakat yemekten sonra Bukre hem Cem’e hem Rüya’ya ulaşamaz. Çünkü birliktedirler. Bunu gören Bukre yıkılır.

Yıllar sonra Bukre Cem’e bir şans daha vermek istediğini belirten mesaj atar. Bu sırada Selim de Bukre’ye sevgisini itiraf eder. Sonunda Selim ve Bukre evlenirler ve iki çocukları olur.

Yazıyı Oyla
Popüler Aramalar

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?