Bir Kürt Sevdim Özeti – Dilek Bilgiç Esen

  • 29 Mayıs 2021
  • 274 kez görüntülendi.

Bir Kürt Sevdim Özeti – Dilek Bilgiç Esen

Bir Kürt Sevdim hikayesi kitapseverler tarafından merak ediliyor. Kitap 16 Şubat 2021 tarihinde müptela yayınları etiketi ile çıktı. Bir Kürt Sevdim kitabı 272 sayfalık bir yerli roman. Bu yazıda Bir Kürt Sevdim özeti ve Bir Kürt Sevdim karakterleri başlıklarını bulabilirsiniz. 2021 yılında çıkan romanlar arasında en merak edilenlerden biriydi.

Türü

Roman

Önemi

Doğu ve Batı arasındaki bağı, üniversitede başlayan gerçek bir aşk hikayesini okuyacaksınız. Oldukça akıcı dili ve sürükleyici hikayesiyle klasik aşk hikayelerine benzemeyen, okuyucuların beğenisini kazanan bir roman.

Şahıs Kadrosu

Gülşah, Balıkesirli üniversite mezunu bir genç kız.

Şahin, Diyarbakırlı üniversite mezunu bir delikanlı.

Bir Kürt Sevdim Özeti

Gülşah ve Şahin üniversitede tanışan iki gençtim. Üniversite şenliklerinde Şahin’i gören Gülşah ondan çok etkilenir. Sürekli onu düşünür ve bir gün türkü kafeye gittiğinde sahnede türkü söylediğini görür. Daha sonra defalarca o kafeye gitmesine rağmen bir daha göremez. Yine de aklında hep Şahin vardır. Araya yaz tatili girer. Okul açılıp İzmir’e döndükten sonra kafede otururken Şahin’i görür ve onun yanına giderek duygularını açıklar. Fakat Şahin kendisinin Kürt olduğu için bu ilişkinin yürümeyeceğini açıklar. Yine de Gülşah onu bir şekilde ikna eder ve uzun süreli güzel bir ilişkiye başlarlar. Beraber mutlu bir ilişkileri varken Şahin onu ailesiyle tanıştırmak için Diyarbakır’a götürür. Diyarbakır’da Gülşah’ı çok güzel karşılarlar. Gülşah ve Şahin artık evleneceklerine karar verirler ve sözlenirler kendi aralarında. Daha sonra Gülşah’ı istemeye İzmir’e giderler. Fakat Gülşah’ın babası Şahin’in ailesine bir hoş geldiniz bile demez ve kızını vermeyeceğini söyler. Aile apar topar Diyarbakır’a dönerken Şahin de bu ilişkinin bitmesi gerektiği haberini Gülşah’a gönderir. Gülşah yataklara düşer ve bunalıma girer. Teyzesi onu psikiyatriste götürür. Kendine gelir ve Diyarbakır’a öğretmenlik için başvurur. Şahin’e bir şekilde ulaşır ve görüşürler. Şahin asla beraber olamayacaklarını söylese de umut verici de konuşur. En sonunda da yengesine Gülşah’ı aratıp hayatına bakmasını söyletir. Gülşah yeniden kötüleşir ve depresyona girer. Tekrar aynı şekilde tedaviye başlar ve durumu düzelir. En büyük hayali olan çocuk sahibi olmayı gerçekleştirmek için ise arkadaşı Can ile evlenir. Hamile olduğunu öğrendiği gün telefonu çalar. Arayan Şahin’dir. Ona neden ayrıldıklarını açıklar ve yeniden umut olduğunu hissettirir. Fakat Gülşah artık evli ve hamile olduğunu söyler. Bu son vedaları olacaktır.

Yazıyı Oyla
Popüler Aramalar

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?