Bir Cinayet Romanı Özeti – Pınar Kür

  • 10 Mart 2018
  • 2.057 kez görüntülendi.
Bir Cinayet Romanı Özeti – Pınar Kür

Bir Cinayet Romanı Özeti

Bir Cinayet Romanı eser özetini sizler için hazırladık. Eserozetleri.com olarak sizler için özgün eser özetleri hazırlıyoruz. Bizi takip etmeye devam edin.

ROMAN: BİR CİNAYET ROMANI

YAZAR: PINAR KÜR

TÜRÜ: Postmodern – Polisiye roman

ÖNEMİ: 1989 yılında edebiyatımızda ilk defa bir kadın tarafından yazılan ve postmodernizme yaklaşan anlatım tekniği ile bu denli ses getiren bir cinayet romanı olması açısından önemlidir.

KONUSU: Dedektifi matematikçi olan bir cinayet kurgusu romanın ana konusudur.

ŞAHIS KADROSU:

Emin Köklü: Romanın ana kahramanıdır. Matematik profesörüdür. Cinayet romanları çözmesindeki başarı nedeniyle emniyetin bile dikkatini çeker. Eserde kurgulanan bir romanın dedektifi olur.

Akın Erhan: Roman içerisinde kurgulanan Ölümün Vazgeçilmez Çekiciliği adlı eserin yazarıdır. Onun kurgulamaları ile olaylar gelişir.

Levent Caner: Romanda öldürülen karakterdir. Cinayeti çözülmeye çalışılır. Yeşim Erses: Cinayete kurban giden bir kadındır.

ÖZET:

Emin Köklü bir matematik profesörüdür. Anne babasını trafik kazasında kaybetmiş, karısı tarafından terk edilmiş, tembelliği hayat felsefesi haline getirmiş bir şahıstır. Çok zeki bir adam olan emin Köklü, gazetede gördüğü bir cinayeti hemen çözer ve emniyete bildirir. Cinayet masası şefi Haydar Bilir ise onunla çalışmaya başlar. Emin Köklü’nün tanıdığı Akın Erhan da bir cinayet romanı yazmaktadır ve Emin Köklü’nün cinayet çözme yeteneğini bu romanda kullanmak ister. Romanın adı “Ölümün Vazgeçilmez Çekiciliği’dir. Maktul Levent’tir, katil olabilecek kişiler ise Yıldız, Yeşim ve Yasemin’dir.


Popüler Aramalar

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll Up