Aşuk ile Maşuk Hikayesi Nedir?

  • 14 Mart 2022
  • 272 kez görüntülendi.

İçindekiler

Aşuk ile Maşuk Hikayesi Nedir?

Aşuk ile Maşuk hikayesi nedir bir hayli merak edilen konular arasında yerini korumaya devam ediyor. Aşık olan kişi Aşuk, aşık olunan kişi Maşuk’tur bu hikayede. Aşuk’un gözü artık Maşuk’tan başkasını göremeyecek kadar büylenir ve gördüğü her ne varsa her şeyi Maşuk sanır. Tattığı her şeyden duyduğu her şeye kadar her şey artık onun için Maşuk haline gelmiştir. Aşkından dolayı yemeden içmeden kesilen Aşuk artık iflah olmaz hale gelirmiş.

Aşuk ile Maşuk Konusu

Aşuk ile Maşuk konusu herkesi hayran bırakıyor. Seven insanın her zaman 2 – 0 yenik başladığı Aşuk İle Maşuk’la ortaya çıkmıştır. Maşuk da Aşuk’u sevse bile bir türlü inanmazmış Aşuk’a, biraz da naz yapıp peşinde gezdirmek istermiş. Sevilmenin verdiği şımarıklık ile onca şeyi yaşatırmış.

Maşuk bilmezmiş ki bir daha hayatı boyunca her ne olursa olsun böyle sevilmesine imkan olmayacak. Başka birisi onu aynı gözle, böylesine güzel sözlerle resmen kendisinden vazgeçmiş gibi bir daha sevemezmiş ki. Maşuk da bir gün anlayacak bunu. Ama işte o gün her şey için çok geç kalmış olacaktır.

Aşuk ile Maşuk Özeti

Aşuk ile Maşuk özeti okunurken resmen herkes şaşkına dönecek. Aşuk bir gün tüm cesaretini toplar ve gider Maşuk’a her şeyi anlatmak ister ama Maşuk ona kapıdan gitmesini söyler. Tabi ki Aşuk bu hareket karşısında yıkılır ve kendisini sadece yollara vurur, aşkından ölecek gibi hisseder ama aklı da bir türlü olanları anlamaz.

Cesaretini yeniden toplar ve tekrar Maşuk’a dönerek neden kendisini istemediğini sorar. Her ne yaparsa yapsın bir açıklama bile alamaz. Bu sefer artık tüm cesareti kırılır ve kendisini sadece içine kapatır, artık hayata küser. Fakat Aşuk bir gün kıymetini anlar ve dönüp Maşuk’a gider kapıyı çaldığı zaman kim o der Aşuk’ta ona Sen der. Anlamaz ve uzaklaşır gider. Maşuk artık kaybedecek bir şeyi olmadığını anlar ve yeniden gider, kim o dediği zaman yeniden Sen der. Bu sefer tam uzaklaşmak üzereyken kapı aralanır ve gel içeri der.

İşte o zaman anlamışlar ki Aşk ‘’Senim’’ diyebilmektir. Eğer bir kişiye ben değil de sen diyebiliyorsan işte o zaman aşk aşk olmaya başlıyor. Kendinden geçmeden ne aşk olur ne sevgi.

Aşuk ile Maşuk Hikayesi Nedir?

Aşuk ile Maşuk Karakterleri

Aşuk ile Maşuk karakterleri resmen herkesi kendisine hayran bırakıyor.

Aşuk; Aşık olan, aşkı için kendisinden vazgeçen, ben demek yerine sen demeyi başarabilen, kendisini yollara vuran, ama yine de her defasında dönüp aşkına giden kişi

Maşuk; Kendisi de seven, sevmenin verdiği şımarıklık ile hep karşıdakinden biraz uzak kalan, Aşuk’un sevgisinden tam olarak emin olamayan kişidir.

Popüler Aramalar

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?