Arachnoid Mater Özeti – Serkan Karaismailoğlu

  • 27 Mayıs 2021
  • 106 kez görüntülendi.

Arachnoid Mater Özeti – Serkan Karaismailoğlu

Arachnoid Mater nöro roman tarzında olan bu kitap, bir devam kitabıdır. Serkan Karaismailoğlu, 2020 yılında bu kitabı piyasaya sürmüştür. Kitabın orijinali 488 sayfadır. Arachnoid Mater konusu ve Arachnoid Mater nedir sorusu en çok merak edilenler arasında yer alıyor. 17 Temmuz 2020 tarihinde Elma yayınevi etiketi ile raflarda yerini almıştır. Pia Mater isimli kitabın devamı olarak piyasaya sürülen, okuyucuya sürükleyici bir anlatım sunan bu kitap, gizemli olayları anlatıyor. Kitap sinirbilimsel polisiye roman serilerinden ikincisi. İlk kitap Pia Mater oldukça ilgi gördü. Kitap aslında üçleme şeklinde devam edecek. 2021 yılının en merakla beklenen kitaplarından olan Dura Mater ise bu serinin üçüncü kitabı olacak.

Türü

Roman

Önemi

Pia Mater kitabının devamı niteliğindedir. İlk kitapta tanıtılan karakterlerin, ikinci kitapta yaşadıkları gizemli olaylar oldukça ilginç bir dille anlatılmıştır. Sinirbilimsel bilim kurgu romanlarından olan seride her kitap ayrı bir merak konusu oluyor. Kitabın arkasında, romanda yer alan bilimsel verilerin kaynakçalarını da bulabilirsiniz.

Şahıs Kadrosu

Tesla, ilk kitap gibi bu kitapta da baş karakterdir. Kendi sırlarını da açığa çıkaran, gizemli bir karakterdir.

Ilias, cinayet işlemiş ve polislerden kaçmaktadır.

Meryam, Tesla’nın ablası.

 

Arachnoid Mater Özeti

Bu kitapta, diğer kitapta olan karakterlere yenileri de eklenmiştir. İlk kitap oldukça heyecanlı bir yerde sonlandırılmıştır. Arachnoid Mater kitabı ise 47. Bölümü ile okuyucularla buluşmaktadır. Adam aramış olduğu N0R9’u bir hastanedeki boş bir odada görmüştür. İlias cinayet işlemiş ve polislerden kaçmaya çalışmaktadır. Bu esnada hastanede bulunan Tesla, Pia ve Galen polislere verecekleri ifade konusunda anlaşma sağlamaktadır. Bu esnada Meryam Mariana Çukuru’nu aklına getirir ve intihar etmeyi düşünür. Ancak karnındaki bebeğe kıyamaz. Polisler hastaneye gelirler ve Pia, İlias’ın katil olduğunu itiraf eder. İlias, onların elindeki teknolojiden kaçmak için ülkeden uzaklaşır. Tesla ve Galen’den olan her şeyin intikamını almaya yemin eder. Tesla ise avukatları ile birlikte olan her şeyi polislere anlatır. İlias bu sırada Galen’in şirketini hacklemek için deepweb’teki kişi ile iletişim kurar. İris’e bütün bilgileri gönderir. Pia geçmişini araştırmaktadır ve annesinin aslında hayatta olduğunu öğrenir. Onunla konuşmak için bir adım atmaya karar verir. Merakla beklenen üçüncü kitap ile seri devam edecektir.

Serkan Karaismailoğlu aynı zamanda ilk kitabı okumadan bu kitaba başlamama konusunda uyarıyor. Arachnoid Mater kitabı 47. Bölümü ile başlıyor. Serinin tam anlamıyla devamı olduğu için Dua Mater 2021 yılında en merak edilen kitaplardan oldu. Her kitabın sonundaki kaynakça bölümü ile ilgi çeken kitap aynı zamanda herkesin anlayabileceği bir dilde yazılan akıcı romanlardan. Romanda geçen tüm bilimsel verilerin belgeler ile gösterilmiş, kaynakları mevcut ve bu bilimsel veriler oldukça sade bir dille yazılarak mükemmel bir bilim kurgu romanı elde edilmiş.

Arachnoid Mater kitabını birçok online satış sitesinden alabilirsiniz

5/5 - (1 vote)
Popüler Aramalar

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?