Aklından Bir Sayı Tut Roman Özeti – John Verdon

  • 11 Haziran 2021
  • 624 kez görüntülendi.

Aklından Bir Sayı Tut Roman Özeti – John Verdon

Aklından Bir Sayı Tut John Verdon’un ilgi çeken kitaplarından biridir. Sürükleyici kurgusu ile ön planda olan romanlardan biri olarak bilinmektedir. Polisiye roman türünde bulunan Aklından Bir Sayı Tut kitabı, dünya edebiyatında önemli bir konuma sahip olduğunu ifade etmek olanaklıdır. Bir seri katil, her şeyi ne ölçüde bilebilir? Kurgusu ve akıcı dili ile oldukça başarılı romanlardan biri olan Aklından Bir Sayı Tut’la macera dolu ve gizemlerle kaplı bir dünyaya girmek ister misiniz? Aklından Bir Sayı Tut özeti ve detaylı bilgilerini hemen okuyabilirsiniz.

Türü

Polisiye Roman

Önemi

Aklından Bir Sayı Tut kitabı Amerikalı yazar John Verdon’un yazdığı Dave Gurney polisiye serisinden en ilginç kitaplardan biridir. Bu seriler 25 ülkeye dağılmış ve yayımlandıkları bu ülkelerde büyük bir ilgi görmüştür. Okuyucu ve eleştirmenlerden tam not alan kitap polisiye ve gizem kitaplarını severler için oldukça doyurucu.

Şahıs Kadrosu

Mark Mellery, katilin peşinde olduğu kurbandır.
Dedektif Gurney, kitabın baş karakteri. Bir katili bulmak için tüm yetenekleri kullanması gereken bir dedektif.
Madeleine, Dedektif Gurney’nin zeki eşi.

Aklından Bir Sayı Tut Özeti

İlk yayınlandığı yıldan itibaren birçok insan tarafından okunan ve bu nedenle ön sıralarda yer almayı başaran Aklından Bir Sayı Tut, bir seri katil ve onun peşinden giden ve katili yakalamaya çalışan dedektifin macerasını anlatıyor. Klasik polisiye romanlarından sıyrılan kitap, sahip olduğu gizemlerle birlikte okuyucuların heyecan dolu bir dünyada yer almasını sağlıyor.

Kurbanlarına, ilk önce çeşitli mektuplar yazan ve onları ne kadar da yakından tanıdığını belli eden bir katil, normal bir sabaha uyanan adama sırlarla dolu bir mektup yazar. Mektuba bay 658 hitabı ile başlamıştır. Peki ama bu sayılar tam olarak nedir ve kurbanların hayatında bu sayıların ne gibi bir önemi bulunmaktadır.

Mark Mellery’e bir mektup gelir. Bu mektupta bir ve bin arasında bir sayı tutmasını ister. Mark Mellery bir sayı tutar ve bir sonraki kâğıtta tuttuğu sayıyı görür. Bu soğuk kanlı katil onu ne kadar iyi tanıdığını kanıtlamıştır ve şimdi intikam için gelmektedir. Bunun üzerine Mark hemen arkadaşı dedektif David Gurney’i çağırır. Gurney, tüm yeteneklerini kullanarak bu katili bulmak için ipuçlarını toplamaya başlar. Bu sırada arkadaşı katilin kurbanı olur ve bu emekli dedektifi daha da sinirlendirir. Tüm cinayetlerde aynı işaret vardır. Hepsi içki şişesi ve boğazlarının kesilmesi ile öldürülmüştür. Dedektif Gurney her şeyi bir kenara bırakarak tek bir hatası ile katili bulmak için elinden geleni yapacaktır.

John Verdon kaleminden çıkan roman, polisiye türündeki eserleri seven insanlara hitap etmekte ve akıcı dili ile bir çırpıda okunmaktadır.

Yazıyı Oyla
Popüler Aramalar

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?